Nákup sekacího traktůrku z dotace z Nadace ČEZ

V roce 2016 začalo být naprosto zřejmé, že současný sekací traktůrek začíná dosluhovat. Jeho neustálé opravy a výměny jednotlivých součástí začali narůstat a jeho provoz v zátěži na fotbalovém hřišti se stal ekonomicky neefektivní. Udržení povrchu hřiště ve stavu provozuschopném při tréninkové i soutěžní zátěži 7 týmů (z toho 5-ti týmů mládeže) totiž není nic jednoduchého. Proto začal výbor Slavoje hledat varianty nákupu nového sekacího traktůrku, který by byl schopen pojmout neustálé provozní zatížení. Bylo tedy jasné, že je nutné se porozhlédnout v kategorii profesionálních strojů.

Protože nákup takto nákladného stroje je mimo možnosti klubu, začal výbor Slavoje hledat možné cesty pro financování. Nákup nové techniky umožnila až dotace z Nadace ČEZ ve výši 499.000,- Kč. K této částce přidal ze svého Slavoj 251.200,- Kč, což mu umožnili kladné výsledky hospodaření z předchozích let. Měli jsme naštěstí našetřeno pro podobné případy. Mohlo tedy dojít k nákupu nové techniky v celkové výši 750.200,- Kč s DPH.

Hlavní výhodou nového sekacího traktůrku je kvalita sečení, rychlost sečení, ušetření na nákladech za opravy původního traktůrku a bohaté příslušenství dodané techniky – vertikutátor se zabudovaným válcem. Tím se podaří udržet povrch hřiště provozuschopný pro všechny týmy Slavoje. V minulosti se stávalo, že se údržba hřiště kryla se zápasy přípravky. Ušetřením času s novou technikou již k tomuto nebude docházet, mládež bude mít hřiště připraveno v nejvyšší kvalitě, stejně tak všechny týmy hrající mistrovská utkání o víkendu.

Kvalitu hřiště tak jistě budou kvitovat všichni hráči, rodiče hráčů i diváci. Věřím, že travnatý povrch posekaný novým traktůrkem přiláká nové hráče do našeho klubu a bude znamenat další rozvoj fotbalového dění v obci Hrdějovice.

Nadaci ČEZ za poskytnutou dotaci patří velké poděkování.

           

Jiří Fajtl, předseda Slavoj Hrdějovice